Regulation of Facebook Data Collection: Who Is in Control?

تنظیم مجموعه داده های فیس بوک: چه کسی کنترل دارد؟

آن را یک نبرد یا طوفان بزرگ در افق بنامید ، به نظر می رسد جمع آوری داده ها ، استفاده و توزیع داده ها توسط شرکت فیس بوک در حال دستیابی به نسبت های حماسی است. یک مبارزه با قدرت و کنترل وجود دارد که ممکن است شما را درگیر کند (اگر کاربر فیس بوک در هر نوع دستگاه هستید). تقریباً مطمئناً دولت شما (هر بخشی از جهان که در آن زندگی می کنید) را درگیر می کند. و البته ، تیم مدیریت شرکت های فیس بوک – و به ویژه چهره و بنیانگذار FB ، مارک زاکربرگ ، مدیر عامل شرکت.

مبارزه برای کنترل داده های فردی و جمعی که توسط فیس بوک جمع می شود بسیار واقعی است. در طول تاریخ 15 ساله فیس بوک نگرانی ها و نقض های جدی در مورد حریم خصوصی وجود داشته است. به تبلیغات جهانی پیرامون تقلب احتمالی انتخابات ایالات متحده و انگلیس ، ارتباط با روسیه ، رسوایی داده های کمبریج Analytica و داستان های مختلف دیگر از نقض داده ها فکر کنید.

اخیراً توجه و تمرکز بر عدم توجه به آن بوده است. در مورد متوقف کردن آپلود و اشتراک محتوای شدید کنترل کنید. در مارس 2019 ، محتوای ویدیوی مستقیم فیس بوک از یک دوربین بدن که توسط فرد مسلح پوشیده از تیراندازی 89 نفر در کریستچرچ ، نیوزیلند درگیر شد ، 51 نفر درگذشت. فیس بوک متعاقباً محتوا را حذف کرد. با این حال ، فیلم خام توسط کاربران FB در پیام ها و سایر سیستم عامل های دیگر مشاهده و به اشتراک گذاشته شد.

از زمان تأسیس فیس بوک ، مارک زاکربرگ از زمان تأسیس فیس بوک به دلیل قرار دادن منبع کنترل بر روی کاربران شناخته شده است. پست ها و سخنرانی های زوکربرگ خط حزب را که کاربران کنترل دارند به داخل خانه سوق می دهد و تا چه میزان اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار می دهد. توانایی کاربر برای تنظیم تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک بین سالها تغییر کرده و شفاف تر شده است.

در ماه مه 2019 ، فیس بوک اعلام کرد تغییر آینده در یک "بستر ارتباطی با محوریت حفظ حریم خصوصی" است. جالب اینجاست که این در پی اعلام ماه آوریل از فیس بوک است. 3 میلیارد دلار آمریکا را برای تأمین هزینه تحقیقات احتمالی کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده در مورد حریم خصوصی در نظر گرفته بود. با این حال ، این واقعیت باقی مانده است که اطلاعات شخصی و الگوهای رفتاری که مردم روی سکو قرار می دهند برای هدایت دلارهای تبلیغاتی استفاده می شود. حریم خصوصی روی سیستم عامل چیزی است که بسیاری از مفسران فیس بوک نسبت به آن تردید می کنند.

Spread of the Empire Empire

طبق آخرین آمار کاربران فیس بوک از تاریخ 31 مارس 2019 ، هر ماه 2.38 میلیارد کاربر فعال در فیس بوک وجود داشت. به طور متوسط ​​در ماه مارس 2019 حدود 1.56 میلیارد نفر روزانه فعال بودند. با این حال ، تصویر واقعی بسیار ، بسیار بیشتر است. گروه گسترده تر فیس بوک ، دیگر فقط یک بستر رسانه اجتماعی نیست که به راحتی با لوگوی خود "f" قابل تشخیص باشد.

گروه فیس بوک شامل موارد زیر است:

 • محصولات Facebook : بسیاری دیگر با شفافیت مرتبط با Facebook. محصولات و برنامه ها به عنوان مثال ، مسنجر ، تماشا و پورتال.
 • سایر برنامه های رسانه های اجتماعی و مسنجرها : اینستاگرام و واتس اپ دو سیستم عامل بزرگتر و برنامه های پیام رسانی هستند که توسط فیس بوک به دست آمده است.
 • خدمات شبکه خصوصی مجازی : آیا به دنبال یک VPN برای محافظت از حریم خصوصی خود هستید؟ Onavo که هم اکنون متعلق به فیس بوک است ، در نهایت تمام به اصطلاح ترافیک وب شخصی شما و استفاده از برنامه های دیگر را به این شرکت به اشتراک می گذارد.

بسیاری از برنامه ها ، خدمات آنلاین ، الکترونیک و مارک های هوش مصنوعی بیشتر در زیر چتر فیس بوک وجود دارند. با این حال ، تصویر واضح است. فیسبوک شرکت اصلی تعدادی از سرویس ها و برنامه ها است. همه اینها هستند و یا می توانند پتانسیل حضور داشته باشند و اطلاعات پدیده ای را در مورد مردم در سراسر جهان جمع می کنند.

از نظر شیوع جسمی ، از تاریخ 31 مارس 2019 ، فیس بوک دارای 20 دفتر در ایالات متحده و 47 دفتر بین المللی بود. تقریباً 37،700 کارمند تمام وقت برای شرکت کار می کنند. بله ، این جمعیت یک شهر کوچک به خودی خود است. زحمت کشیدن در تجارت الکترونیک ، ارتباطات و مدیریت داده ها. همه هزینه های تبلیغاتی با توجه به اینکه چه کسی هستیم و به صورت آنلاین انجام می دهیم ، پرداخت می شود. آنچه دوست داریم ، اظهارنظر کنیم ، نسبت به آن واکنش نشان دهیم و لحظاتی از حوصله و تعلل را بر روی سکو مرور کنیم.

فیس بوک در چین ، ایران و کره شمالی ممنوع است. این کشور با ممنوعیت های موقت روبرو شده است و انواع خاصی از محتوا را در بسیاری از کشورها مسدود کرده یا سانسور کرده است.

روبرو شدن با حریم شخصی در فیس بوک

جمع آوری داده ها و حریم خصوصی آنلاین فیس بوک موضوعی است داغ و به همین دلیل. حتی کمترین فرد با دانش و فن آوری اطلاعات زیادی دارد که هر کاری را که در اینترنت انجام می دهیم در جایی انجام می دهد ، کسی می تواند بفهمد ما کجا هستیم و چه کاری انجام می دهیم. این هیچ راز نیست هر تعامل در دنیای دیجیتال اثری را رها می کند – جای تعجب ندارد. جای تعجب نیست که پلت فرم شبکه اجتماعی ماموت با نظارت و چالش های عمومی روبرو شده است. مدتهاست سؤالاتی درمورد نحوه جمع آوری و استفاده از فیس بوک از اطلاعات شخصی افراد ایجاد شده است.

با این حال ، در اوایل سالهای عمومی فیس بوک ، احتمالاً فقط معلمان فنی و دانشمندان علوم اجتماعی به نگرانی های مربوط به حریم شخصی توجه می کردند. این نگرانی ها وجود داشته اند. مسائل مربوط به حریم خصوصی و استفاده از داده های شخصی فیس بوک سالها است که مورد بحث قرار گرفته است. همانطور که بنیانگذار و مدیر عامل شرکت داشتند ، پاسخهای مارك زوكربرگ. فقط در چند سال گذشته ، با توجه بیشتر رسانه های بزرگ ، توجه عمومی بیشتر به این موضوع جلب شده است. احتمالاً ، ما فقط در ابتدای بدست آوردن اطلاعاتی درباره میزان جمع آوری داده های فیس بوک و صرفه جویی در پول درآوردیم.

حتی کاربران غیر فیس بوک ، یا کاربران اینترنت غیر یا نادر (بله ، هنوز هم برخی در اطراف هستند اکنون) احتمالاً آگاهانه از ارتباط فیس بوک با جنجالها و رسوایی های اخیر در مورد جمع آوری داده ها مطلع شده اند. بیشتر به دلیل تبلیغات عمومی رسانه ها.

مجموعه ای از پیگیری های حفظ حریم خصوصی فیس بوک

طی چند سال گذشته ، سؤالات مربوط به حریم خصوصی و استفاده از داده های افراد در فیس بوک به یک موضوع سیاسی تبدیل شده است. سیاستمداران در سراسر جهان توجه خود را نه تنها به استفاده از داده های فیس بوک جلب می کنند ، بلکه نگرانی های جدی درباره ماهیت محتوا وجود دارد که به صورت عمومی روی سکو می لغزد.

خواستار پاسخ دادن به فیس بوک ، و بررسی سیاست ها و رویه های آنها هستید. چیز جدیدی نیست در طول دوره نسبتاً کوتاه تاریخ 15 ساله فیس بوک ، سوالات زیادی درباره اخلاق و اخلاق استفاده از اطلاعات خصوصی افراد مطرح شده است. برخی از مسائل مربوط به مطرح کردن ابرو عبارتند از:

 • 2004 : اولین نسخه فیس بوک با اطمینان از اینکه کاربران می توانند افرادی را که می توانند اطلاعات خود را ببینند محدود کرد ، به دانشجویان دانشگاه راه اندازی شد. چرا دست دل وعده می دهد؟ اولین سایت فیس بوک نسخه قبلی را از یک مفهوم مشابه برای دانشجویان دنبال کرد. این سایت پس از مقاله ای در روزنامه دانشجویی هاروارد برداشته شد. این مقاله در مورد مناسب بودن ویژگی برای رتبه بندی جذابیت دانشجویان دیگر مورد بحث قرار گرفته است. علاوه بر این ، زاکربرگ اعتراف کرد که تصاویر آپلود شده دانش آموزان را با هک شدن به سایت های دیگر دریافت می کند. اشتباه دانشجویی یا مبانی یک مدل تجاری جدید؟
 • 2007: نرم افزار تبلیغاتی Beacon راه اندازی شد و متعاقباً به عنوان فعالیتی ضبط شد. این شامل ارسال جزئیات معاملات مالی کاربر و خریدها از سایت های شخص ثالث به فیس بوک است. همچنین این اطلاعات را برای سایر دوستان فیس بوک کاربر قابل مشاهده می کند. در ابتدا ، تنها با یک ویژگی انتخاب کردن ، بعداً آن را به یک سیستم انتخاب کردن تغییر داد. فیس بوک Beacon را در سال 2009 به عنوان بخشی از تسویه حساب به دنبال دادخواست اقدام طبقاتی متوقف کرد.
 • 2011: اولین بار فناوری تشخیص چهره معرفی شد. ظاهراً هدف آن کمک به کاربران در شناسایی دوستان در عکس های دیگر بود. هنگامی که فیس بوک در ابتدا سعی کرد به رسمیت شناختن صورت در اروپا در همان زمان ، زنگ هشدار زنگ زد. رگولاتورها امنیت و حریم شخصی این سطح از هوش مصنوعی را زیر سوال برده اند. اخیراً ، سؤالاتی در رابطه با میزان پیشرفت اسکن تشخیص چهره در پشت صحنه مطرح می شود. حتی اگر یک کاربر تنظیمات شخصی خود را در قسمت جلویی خاموش کند.
 • 2013: گزارش شده است که فیس بوک توسط برنامه PRISM اداره امنیت ملی ایالات متحده (NSA) درگیر نظارت است. از آن زمان ، طبق درخواست سازمان های دولتی ، فیس بوک نسبت به اطلاعات و اشتراک داده ها شفاف تر عمل کرده است. این موضوع براساس کشور متفاوت است ، اما می تواند به منظور بررسی جرایم رخ دهد.
 • 2018: فاش شد که شرکت مشاوره داده های سیاسی انگلیس ، کمبریج آنالیتیکا ، داده های میلیون ها کاربر فیسبوک را از آمریکا بدست آورده است. و انگلیس بدون رضایت آنها این اطلاعات متعاقباً برای اهداف سیاسی مورد استفاده قرار گرفت. در انگلیس ، فیس بوک جریمه 500000 پوندی جریمه دریافت کرده است. در ایالات متحده ، فیس بوک بابت مسائل مختلف مربوط به حریم خصوصی مرتبط است.
 • 2019: گزارش های تحقیقاتی توسط وال استریت ژورنال برخی از برنامه های گوشی های هوشمند را که در حال ارسال اطلاعات شخصی ، از جمله آمار سلامتی شخصی هستند ، به فیس بوک شناسایی کرده است. اعلام شده است که رمزهای عبور صدها میلیون کاربر اینستاگرام بدون رمزگذاری ذخیره شده اند

فشار سیاسی جهانی برای تنظیم آنچه داده های فیس بوک و غول های دیگر مانند گوگل توانسته اند ردیابی و حفظ کنند ، شدت می یابد. فرماندار فعلی نیویورک دستورالعملی را برای تحقیقات بیشتر در مورد انتقال داده های بهداشتی صادر کرده است که توسط تحقیقات وال استریت ژورنال فاش شده است. یک سناتور جمهوری خواه یک لایحه حفظ حریم خصوصی جدید را پیشنهاد کرده است که مانع پروفایل و ردیابی شرکت ها می شود.

واکنشها و پاسخهای فیس بوک

بازگرداندن نظرات عمومی مارک زاکربرگ در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی فیس بوک در طی 15 سال گذشته یک تمرین جالب است. درست از نقطه روز ، در رابطه با پلت فرم اصلی دانشجویی هاروارد در سال 2003 ، هنگامی که زوکربرگ با به اشتراک گذاری اطلاعات و مطالب از خط عبور کرده است ، عذرخواهی هایی صورت گرفته است و سرزنش دوباره کاربران را بازمی گرداند (پس از همه ، این به عهده شماست. از زمان آغاز به کار در سال 2004 ، وعده هایی برای اصلاح و رفع هرگونه نگرانی کاربر در سال 2004 داده شده است.

از قضا ، حتی خود زوکربرگ نیز شخصاً با شرمندگی افکار خصوصی خود را علنی کرده است. Business Insider ، در سال 2010 ، جزئیات مبادله پیام خصوصی بین زاکربرگ و یک دوست را در حین تکرار اولیه بستر شبکه های اجتماعی منتشر کرد ، که در اصل برای دانشجویان هاروارد تهیه شده بود. در پیام های فاش شده ، زاکربرگ ، وقتی از وی سؤال شده که چگونه ایمیل و اطلاعات شخصی از دانشجویان دیگر دریافت کرده است ، نوشته است: "مردم فقط آنرا ارسال کردند. من نمی دانم چرا آنها به من اعتماد دارند. گنگ f ** s. "

زاکربرگ بعداً در سال 2010 توسط نیویورکر نقل شد و گفت" او بزرگ شده و چیزهای زیادی آموخته است "، زیرا جزئیات پیام های خصوصی خود را از اوایل روز منتشر شد. در یک پست عمومی قبلی در جدول زمانی فیسبوک ، وی اعتراف کرد که نرم افزار Beacon یک اشتباه است.

به تازگی انتشار یافته های ذاکربرگ در واشنگتن پست ترکیبی از کنترل خسارت و تلاش برای حفظ یک ظاهر کنترل است. جالب است که ، این تا حدودی برخلاف تکه های موجود در The Guardian و جاهای دیگر در مورد نگرش قبلی فیس بوک به مقررات عمومی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا است. در مقاله مارس 2019 واشنگتن پست ، زوکربرگ در مورد اهمیت قانون و چارچوب جهانی برای تنظیم حریم شخصی و محافظت از داده ها ، به همراه تعدیل محتوای مضر و محافظت از روند انتخابات صحبت می کند. تغییر واقعی جهت آینده یا یک تاکتیک کنترل؟

ببینید چه فیس بوک ممکن است درباره شما بداند

چیزهای واضح زیادی وجود دارد که می دانید فیس بوک در مورد شما ، نام واقعی و تاریخ تولد شما دارد یک شروع. سپس ، بسته به اینکه چه تعداد از خودتان را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید ، ممکن است اطلاعات زیادی در مورد مکان زندگی ، کار ، بازی ، مدرسه و غیره بدانند.

همچنین تا حدی بدیهی است که فیس بوک می خواهد بداند چه برنامه های دیگری را دارد شما در فیس بوک استفاده می کنید با این وجود ، آنچه ممکن است برای بسیاری از کاربران آشکار نباشد این است که چگونه می توانند برای تبلیغ کنندگان خود از شما نمایه بگیرند. امروزه ، می توانید خودتان به برخی از آن ها نگاهی بیندازید تا خود را باز کنید و افرادی را که حتی بیشتر در دنیای فیس بوک هستید قرار دهید – یا این کار را خاموش کنید. دو مورد که می توانید برای خودتان بررسی کنید عبارتند از:

 • علایق شما : با گذشت زمان ، فیس بوک بر اساس علایق ، روابط با دیگران و اینکه چه صفحات و تبلیغهایی را که به طور تصادفی روی آن کلیک کرده اید ، در سفرهای خود ، پروفایل شما را ایجاد می کند. در اطراف فیس بوک. مال خود را بررسی کنید. ممکن است از طریق داده های خلاصه ای که فیس بوک به شما امکان می دهد متوجه شوید که به انواع موضوعات علاقه نشان داده اید. بسته به جایی که به Facebook و اطراف آن می روید ، ممکن است متوجه شوید که آنها به موضوعات مربوط به جنسیت ، مراقبت های بهداشتی ، وابستگی های سیاسی و سایر موارد خود اهمیت می دهند.
 • تبلیغ کنندگان و مشاغل: تبلیغ کنندگان FB می توانید لیست های ایمیل و اشتراک موجود را با جزئیات خود در فیس بوک بارگذاری کنید تا تبلیغات آنها مستقیماً به صفحه FB شما هدایت شود. آیا تاکنون به طور تصادفی یک تبلیغ مناسب از فیس بوک از آبی دریافت کرده اید؟ نه ، اصالت ، همزمان بودن یا حتی نشانه های شما ممکن است کمی در طرف پارانوئید نباشید.

اگر می خواهید آن را تست کنید تا ببینید تبلیغات کدام شرکت بر اساس آدرس ایمیل شما تولید شده است ، محتوای Facebook خود را بارگیری کنید و بررسی کنید. از طریق بخش تبلیغات در تنظیمات. ردیابی همه پیام های فوری خصوصی خود را دوباره با قالب قابل هضم بخوانید.

این چیزهای جالب است – و مسلماً نقض حریم خصوصی است که شما در حال حاضر ، در واقع ، کنترل چندانی بر آن ندارید.

 • انتی فیلتر antifilter
 •   .  
 • خرید وی پی ان
 •  .  
 • پنل نمایندگی وی پی ان نامحدود پنل vpn
 •   .  
 • خرید vpn
 •   .  
 • vpn خرید
 •   .  
 • کلودوی پی ان cloudvpn
 •   .  
 • فیلترشکن
 •   .  
 • دانلود فیلترشکن
 •   .  
 • فیلترشکن brazzers وی پی ان برای باز کردن سایت های پورن فیلتر شکن سکس
 •   .  
 • وی پی ان
 •   .  
 • وی پی ان اندروید
 •   .  
 • فیلتر شکن
 •   .  
 • وی پی ان اپل
 •   . 
 • خرید کریوخرید kerio
 •   .  
 • خرید vpn آی او اس
 •   .  
 • vpn اکانت vpn
 •  .  
 • اکانت فیلترشکن
 •   .  
 • خرید openvpn
 •   .  
 • خرید وی پی ان پرسرعت
 •   .  
 • خرید speedvpn خرید وی پی ان
 •   .  
 • وی پی ان ویندوز
 •   .  
 • خرید ویپی ان عمده
 •   .  
 • خرید فیلترشکن پروکسی
 •   .  
 • خرید vpn هوشمند وی پی ان
 •   .  
 • خرید vpn ارزان ساکس
 •   .  
 • آنتی فیلتر
 •   .  
 • فیلترشکن برای
 •  .  
 • دانلود vpn دانلود فیلتر شکن
 •   .  
 • لیچر تورنت رایگان
 •   .  
 • مستقیم کننده فایل لیچر رایگان
 •   .  
 • فروش vpn
 •   . 
 • دانلود وی پی ان خرید آنلاین vpn
 •   .  
 • خرید فیلترشکن تلگرام
 •   .  
 • خریدپروکسی فیلترشکن جدید
 •   .  
 • خرید ساکس خرید فیلترشکن
 •   .  
 • وی پی ان ارزان
 •   .  
 • تمدید وی پی ان تمدید اکانت
 •   .  
 • وی پی ان ایران vpn
 •   .  
 • vipvpn وی آی پی وی پی ان vip
 •   .  
 • vpn TEH VPN خرید فیلترشکن خرید وی پی ان اکانت کریوvip سایت tehvpn
 •   .  
 • httpوی پی ان پرسرعت
 •   .  
 • خرید وی پی ان هوشمند
 •   .  
 • اکانت وی پی ان نامحدود فیلترشکن ویندوز
 •   .  
 • خرید vpn آی پی ایران
 •   .  
 • وی پی انikev2 کرونا
 •   .  
 • مولتی وی پی ان
 •   .  
 • آموزش میلیونر شدن
 •   .  
 • بهترین فیلترشکن kerio کریو
 •   .  
 • فیلترشکن شادوساکس shadowsocks
 •   .  
 • مهاجرت اوکراین اقامت اروپا
 •   .  
 • خرید پاسپورت شباهتی
 •   .  
 • خرید iphone وی پی ان آی او اس
 •   .  
 • فیلترشکن آی پی ثابت vpn ای پی ثابت
 •   .  
 • امپراتور وی پی ان emperaturvpn empvpn سایت ویپی ان emptratur vpn
 •   .  
 • وی پی ان wireguard وایرگارد خرید ساکس
 •   .  
 • متین وی پی ان matinvpn
 •   .  
 • خرید انتی فیلتر فیلتر شکن
 •   .  
 • خرید وی پی ان برتر نت bartarnet vpn
 •   .  
 • پروکسی mtprotoتلگرام ساکس
 •   .  
 • سایت تیک نت وی پی ان خرید VPN پرسرعت اختصاصی خرید vpn برای ios خرید ساکس تلگرام خرید vpn اندروید خرید پراکسی تلگرام خرید وی پی ان tiknet vpn
 •   .  
 • خرید فیلترشکن
 •   . 
 • آنتی فیلتر AntiFilter
 •   .  
 • راهنمای vpn مجانی vpn رایگان
 •   .  
 • سایت GOVPN خرید go vpn سایت گو وی پی ان go اکانت goVPN فیلترشکن
 •   .  
 • matinvpn متین وی پی ان matin vpn
 •   .  
 • وی پی انمودم vpn برای مودم
 •   .  
 • DNS VPN خرید اکانت dns فیلترشکن پرسرعت DNS وی پی ان
 •   .  
 • کار دراینترنت درآمد آنلاین کسب سود میلیونی
 •   .  
 • اسپید وی پی ان Speedvpn خرید vpn خرید فیلترشکن خرید کریو پرسرعت
 •   .  
 • فیلترشکن تلگرام وی پی ان پرسرعت
 •   .  
 • تمدیداکانت وی پی ان تمدید vpn
 •   .  
 • WepnStore فروش انواع فیلترشکن | فروش وی پی ان موبایل و کامپیوتر vpn store
 •   .  
 • وی پی ان ilcvpn آی ال سی فروشگاه فیلترشکن
 •   .  
 • خرید vpn وی پی ان پراکسی NextVPN فیلترشکن Open فیلترشکن VPN فیلترشکن Kerio فیلترشکن Ciscovpn VPN Makers
 •   .  
 • خرید vpn خرید وی پی ان کریو خرید kerio خرید pptp خرید فیلترشکن cisco خرید ikev2
 •   .  
 • weVPN خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید وی پی ان
 •   .  
 • وی پی ان وی آی پی vip vpn سایت vipvpn وی آی پی
 •   .  
 • وی پی ان خرید فیلتر شکن vpn اپلیکیشن vpn
 •   .  
 • خرید فیلترشکن 20speed وی پی ان 20اسپید اکانت خرید 20speed
 •  .  
 • آدرس فیلترباز اکانت وی پی ان filterbaz vpn خرید فیلترشکن باز
 •   .  
 • ویندوز فیلترشکن رایگان فیلترشکن تلگرام nextvpn
 •   .  
 • vpn خرید وی پی ان فیلترشکن پروکسی ساکس تلگرام
 •   .  
 • خرید وی پی ان خرید سیسکو خرید کریو خرید فیلترشکن tehvpn
 •   .  
 • خرید وی پی ان خرید فیلترشکن vpn
 •   .  
 • خرید وی پی ان لایک vpnlike خرید vpn like
 •   .  
 • HIVPNS وی پی ان|خرید اکانت فیلترشکن vpn|vpn ارزان|وی پی ان رایگان
 •   .  
 • hivpn خرید وی پی ان های وی پی ان خرید فیلتر شکن
 •   .  
 • زبرا وی پی ان آنلاین zebravpn خرید وی پی ان
 •   .  
 • خرید vpn خرید فیلترشکن
 •   .  
 • ابر وی پی ان abr vpn امپراتور empraturvpn emp
 •   .  
 • بهترین سایت بهترین اپلیکیشن
 •   .  
 • خرید VPN وی پی ان دوکاربره پر سرعت و ارزان Mehr VPN
 •   .  
 • من و وی پی ان خرید فیلترشکن خرید وی پی ان manovpn
 •   .  
 • سینیتیو فیلتر شکن اورجینال خرید اکانت پریمیوم خریدآنتی ویروس
 •   .  
 • TurboVPN خرید VPN پرسرعت vpn خرید vpn توربو وی پی ان
 •   .  
 • خرید وی پی ان گذرآزاد فیلترشکن پروکسی
 •   .  
 • خرید vpn خرید فیلترشکن خرید کریو دیجی وی پی ان
 •   .  
 • وی پی ان ایران ip اختصاصی آی پی ثابت وی پی ان آی پی ثابت خرید وی پی ان ارزان
 •   .  
 • چیتا وی پی ان ChitaVpn خرید vpn وی پی ان خرید فیلترشکن
 •   .  
 • خرید سیم کارت بین المللی ویزاگردی اخذ ویزا شنگن ویزا اوکراین سیم کارت خرید مستر کارت
 •   .  
 • اقامت اروپا ثبت شرکت بین المللی حساب بانکی اروپا پاسپورت آژانس مهاجرت شنگن
 •   .  
 • vpn خرید وی پی ان ترید آی پی ثابت وی پی ان ip اختصاصی
 •   .  
 • نمناک وبگردی تناسب اندام هنرمندان آشپزی اخبار
 •   .  
 • مستر وی پی ان خرید وی پی ان vpn خرید فیلترشکن آی پی اختصاصی
 •   .  
 • فیلترشکن خرید vpn ترید آی پی ثابت وی پی ان خرید پروکسی
 •   .  
 • خرید فیلترشکن خرید VPN بولد وی پی ان
 •   .  
 • خرید آی پی ایران vpn iran وی پی ان ایران vpn با آی پی ایران vpn iran
 •   .  
 • خرید وی پی ان bvpn اکانت وی پی ان
 •   .  
 • buy vpn buy proxy socks fast
 •   .  
 • дешевый аккаунт купить vpn купить прокс
 •   .  
 • 购买vpn购买代理人shadowsocks 廉价的VPN帐户
 •   .  
 • ucuz hesap vpn satın al vekil vpn satın al
 •   .  
 • حساب رخيص شراء vpn شراء بروکسی ساکس vpn
 •   .  
 • buy VPN Service cheap VPN Software Buy VPN cheap proxy
 •   .  
 • ipsabet ترید آی پی ثابت vpn آی پی ثابت ترید
 •   .  
 • سایت عبورینگ Obooring VPN خرید VPN خرید فیلترشکن
 •   .  
 • تاج وی پی ان خرید وی پی ان پرسرعت خرید فیلترشکن خرید vpn
 •   .  
 • بهار وی پی ان خرید وی پی ان ارزان vpn پرسرعت آی پی ثابت
 •   .  
 • خرید vpn با ip ثابت خرید vpn خرید فیلتر شکن
 •   .  
 • وی پی ان خرید فیلترشکن خرید ساکس
 •   .  
 • خرید vpn آی پی ثابت وی پی ان ایران نیم بها فیلتر شکن تلگرام ساکس
 •   .  
 • خرید vpn خرید فیلترشکن خرید ip ثابت و اختصاصی Hi VPN
 •   .  
 • خرید وی پی ان خرید vpn خرید آی پی ثابت فیلترشکن بایو وی پی ان
 •   .  
 • خرید وی پی ان خرید vpn خرید آی پی ثابت فیلترشکن بایو وی پی ان
 •   .  
 • vpnsaz خرید وی پی ان ساز فیلترشکن vpn saz
 •   .  
 • خرید فیلتر شکن
 •   .  
 • خرید وی پی ان
 •   .  
 • وی پی ان vpn
 •   .  
 • لایت وی پی ان با ای پی ثابت
 •   .  
 • خرید وی پی ان
 •   .  
 • خرید آی پی ثابت خرید vpn با ip ثابت خرید ip ثابت
 •   .  
 • خرید vpn بایننس خرید فیلترشکن وی پی ان ip ثابت
 •   .  
 • takvpn تک وی پی ان خرید فیلترشکن
 •   .  
 • SNAP VPN خرید اسنپ وی پی ان خرید ساکس تلگرام خرید فیلتر شکن
 •   .  
 • دانلود بازی اندوید
 •   .  
 • اکانت پریمیوم vpn
 •   .  
 • خرید vpn fitnet خرید فیلترشکن فیت نت
 •   .  
 • buy vpn
 •   .  
 • vpn ایران
 •   .  
 • خرید فیلترشکن خرید وی پی ان
 •   .  
 • خرید vpn ثابت
 •   .  
 • vpn خرید وی پی ان
 •   .  
 • وی پی ان
 •   .  
 • خرید وی پی ان
 •   .  
 • وی پی ان smart vpn فیلترشکن
 •   .  
 • فیلترشکن موبایل vpn
 •   .  
 • خرید فیلترشکن
 •   .  
 • اکانت فیلترشکن
 •   .  
 • vpn خرید vpn
 •   .  
 • وی پی ان کاورنت
 •   .  
 • وی پی ان
 •   .  
 • خرید وی پی ان
 •   .  
 • خرید VPN خرید وی پی ان
 •   .  
 • فیلترشکن توشه
 •   .  
 • خرید سرور
 •   .  
 • وی پی ان کاورنت
 •   .  
 • فیلترشکن پرسرعت amovpn
 •   .  
 • فیلترشکن
 •   .  
 • اکانت وی پی ان ipgozar
 •   .  
 • ویستا وی پی ان
 •   .  
 • خرید VPN با IP ثابت و VPS برای بایننس
 •   .  
 • buy vpn
 •   .  
 • فیلترشکن
 •   .  
 • نصب فیلترشکن
 •   .  
 • اکلیپس وی پی ان ECLIPSE VPN
 •   .  
 • خرید vpn
 •   .  
 • خرید VPN فیلترشکن
 •   .  
 • vpn خرید وی پی ان
 •   .  
 • دانلود فیلترشکن اندروید
 •   .  
 • دانلود فیلترشکن ios
 •   .  
 • سایت شرط بندی
 •   .  
 • سایت های شرط بندی
 •   .  
 • بهترین سایت شرط بندی
 •   .  
 • خرید VPN
 •   .  
 • خرید VPN کانکشن هوشمند وی پی ان
 •   .  
 • تک وی پی ان تک
 •   .  
 • دور زدن اینترنت ملی
 •   .